Sok z czarnego bzu

Sok z czarnego bzu
Sok z czarnego bzu
Ostatnio stawiałam na biel - dziś dla odmiany czerń:) Lato odeszło bezpowrotnie, a za oknem mokro, zimno i brzydko. Złota polska jesień w tym roku wyruszyła chyba na zagraniczne wakacje zabierając ze sobą babie lato. Mam nadzieję, że jeszcze wróci i przyniesie kilka promyków słońca:)
Przez całe lato oprócz pakowania w słoiki przetworów i dżemów ładowałam również akumulatory pozytywną energią, którą od dziś codziennie będę dozować po łyżeczce. Zapach lasu, powiew świeżego górskiego powierza, słońce nad jeziorem, wiatr we włosach na rowerze to moje tegoroczne przetwory na zimę:) Przygotowałam kilka nowych przysmaków, na które już wkrótce podam przepisy, ale dziś coś co warto przygotować teraz, już, natychmiast.....i powiem to jeszcze raz:)...warto:)
Nie wiem czy mieliście okazję pić sok z czarnego bzu? Wiem jednak, że na pewno katar, kaszel i przeziębienie nie jest niczym przyjemnym. Dziś cudowny specyfik, który świetnie wzmocni odporność i pomoże szybciej się wyleczyć kiedy wirus mimo wszystko Was dopadnie. Czarny bez ma mnóstwo leczniczych właściwości: leczy migrenę, działa odtruwająco i świetnie sprawdza się jako środek rozkurczowy. Więcej informacji na temat czarnego bzu znajdziecie tutaj
Chcecie być piękni, zdrowi i młodzi pijcie sok z czarnego bzu:)


Przepis na sok z czarnego bzu

Składniki:
  • 4,1 kg czarnego bzu,
  • 1,5 kg cukru.

Wykonanie:

Czarny bez dokładnie umyłam i przecisnęłam przez wyciskarkę do soków. Z podanej ilości owoców otrzymałam około 3,2 litra soku co daje wydajność rzędu 78,3%. Na wyprodukowanie jednego litra czystego soku potrzeba ok. 1,27 kg owoców (matematyczne kalkulacje mojego męża).
Czarny bez
Czarny bez
Sok wlałam do dość dużego garnka i gotowałam przez 20 minut. Następnie dosypałam cukier i gotowałam przez kolejne 10 minut. Gorący sok zlałam do butelek i pasteryzowałam przez 15 minut.
Z podanej proporcji otrzymałam około 5 litrów soku.
Czarny bez
Czarny bez

Sok z czarnego bzu
Sok z czarnego bzu
Smacznego i na zdrowie:)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...